Anel Gümrükleme hopa gümrükleme

Hakkımızda

ANEL GÜMRÜK MÜŞAVİRLİK LTD ŞTİ. 1 MART 2017 TARİHİNDE

Ali Şahin MAKAR,

Nuri BOSTANCI,

Ahmet Ecevit TURAN

Levent YILMAZ tarafından

GÜMRÜK KOMİSYONCULUĞU YAPMAK ÜZERE DOGU KARADENİZ BÖLGESİNİN ÜLKE EKONOMİSİNE HIZLA ARTAN KATKISI İLE BÖLGESİNDE YER ALAN İHRACATÇI,İTHALATÇI VE NAKLİYE SEKTÖRÜNDE BULUNAN FİRMALARA HİZMET ETMEK AMACIYLA ÜLKEMİZİN GÜRCİSTAN,AZERBAYCAN,ORTA ASYA,VE RUSYA ÜLKELERİNE ACILAN KAPISI HOPA/ARTVİN DE KURULMUŞTUR.

4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNUNUN 200 İLE 2011 MADDELERİ ARASINDA YER ALAN GÜMRÜK İDARELERİNDE İŞ TAKİBİ,GÜMRÜK MÜŞAViRLİKLERİ VE AYNI KANUNUN EŞYANIN GÜMRÜK İŞLEMLERİ 22 ve 23 ÜNCÜ MADDELERİ HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE SAHİPLERİ İLE BUNLARIN ADINA HAREKET EDENLER TARAFINDAN DOĞRUDAN TEMSİL YOLUYLA VEYA GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ TARAFINDAN DOLAYLI TEMSİL YOLUYLA TAKİP EDİLİP SONUCLANDIRMAK ÜZERE YOLA CIKAR.

ANEL’in en önemli farklılıklarından biri de şirket yönetici ortaklarının sürekli işlerinin başında durarak müşterilerinin beklentilerine anında cevap vermeleri ve sorunlarıyla bire bir ilgilenip çözmeleridir. Üst düzey yöneticisinden alt kademe çalışanına kadar, müşterilerine kusursuz ve hızlı hizmet sunmayı amaç edinen ANEL, her zaman “amatör ruh - profesyonel yaklaşım” anlayışıyla hareket etmektedir.

Gümrük Müşavirliği hizmetini mesleki bir faaliyet olarak görür. Mesleki bir faaliyetin ancak bu faaliyetin sorumluluğunu üstlenmiş meslek mensubu tarafından yapılması gerektiğinin bilincindedir. Bu anlayışı ilke edinmiş ANEL yönetimi için mesleki başarı ticari başarıdan daha değerli olmuştur.Bünyesinde bir Gümrük Müşaviri ve müşavir yardımıcısı bulundurur.ANEL yönetimi sorumluluğunu taşıyacağı, birebir takip edebileceği kadar büyümeden yana olmuştur. Sektör içinde orta ölçekli bir şirket olmakla beraber ANEL Dış ticaret işlemlerinin en önemli ayağı olan gümrük işlemlerinin uluslararası ve ulusal mevzuatın hükümleri çerçevesinde yürüdüğünün ve yapılan beyanların mükelleflere ağır sorumluluklar yüklediğinin bilincindedir. ANEL bilgi birikimi, tecrübesi ve güvenilirliği ile hizmet verdiği müşterilerinin devlete karşı olan sorumluluklarının yerine getirmesinde mağdur olmaması için her türlü desteği tecrübeli personelleri ile sağlamaktadır. 

Hızla globalleşen dünya ekonomisine paralel olarak artan dış ticaret işlemleri, uluslar arası ve bölgesel ülke grupları arasında yeni ticaret anlaşmaları yapılmasına sebep olmuştur.

Bu anlaşmalar yeni pazarlar, ileri teknoloji kullanımı ise yeni ürünleri toplumların kullanımına sunmuştur. Kalkınmasını İhracata yönelik bir büyüme modeline göre yeniden düzenleyen ülkemizde dış ticaret erbabı bu yeni dünyaya ayak uydurmak, zamanı yakalamak durumundadır.
 

ŞİRKET PROFİLİ

İthalat,ihracat ve gümrükleme danışmanlık hizmetlerinde faliyet gösterirken ; Müşteri tatmin'ien üst seviyeye geitmek ve devamlılığını sağlamak, Kar değil Kalite odaklı çlışmak, Müşteri ile yapılan anlaşma ve sözleşmelere sadık kalınarak bu anlamalarda belirtilen zaman sürelerini aşmadan en kısa sürede müşteriye hizmeti kusursuz olarak götüren, Kaliteyi üstün tutan anlayışı diğer firmalara ve müşterilerimize yaymak